Розпитуємо ключових гравців ринку швидкомонтованих будівель про їх бачення майбутньої відбудови країни та місце компаній, які задіяні на ринку ШМБ.
Михайло Штомпель
— Щоб забезпечити розвиток економіки, необхідно створити умови для ефективної роботи промислових підприємств, які, у свою чергу, сприятимуть формуванню робочих місць. Для цього знадобиться створення сучасних енергоефективних будівель, що відповідають вимогам високотехнологічних промислових виробництв. Для задоволення цього попиту, враховуючи необхідність вирішення цих завдань у найкоротші терміни, технологія швидкомонтованих споруд має ефективні рішення, які можуть бути застосовані як для зведення технопарків, так і для спорудження інших промислових виробництв та інфраструктурних об’єктів. Щодо обсягу можна буде робити висновки, виходячи з програми та обсягу промислового розвитку України.
Дмитро Васильєв
— Сталеві конструкції в цілому та ШМБ зокрема — це високотехнологічний та прогресивний матеріал. Його особливість у тому, що він дозволяє значно скоротити терміни введення об’єкта в експлуатацію за рахунок високого ступеня заводської готовності та, відповідно, мінімальних термінів на монтаж конструкцій. Це визначає сталеві конструкції як матеріал для прогресивних галузей економіки, що розвиваються. Ми очікуємо, що металургія, сільське господарство, дорожнє будівництво будуть у перспективі основними напрямками потоків інвестицій.
У будь-якому разі зростання ринку сталевих конструкцій тісно пов’язане зі зростанням економіки та переходом на новий рівень використання передових технологій. У поточних реаліях очікування вважаємо, звісно, помірними.
Андрій Озейчук
— Найближчі роки буде дуже велика потреба у швидкомонтованих конструкціях для відбудови. Так само буде затребувані сендвіч-панелі для створення красивих і енергоефективних об’єктів.
Тому вже сьогодні Rauta впроваджує сучасні рішення для швидкого будівництва в основні яких лежать сендвіч-панелі, які підвищують енергоефективність будівель та потребують менше робочої сили порівняно з класичними технологіями.
Які рішення пропонує Ваша компанія? У чому їх переваги?
Михайло Штомпель
— Наша компанія приймає рішення щодо зведення БМЗ на основі сталевого каркасу із застосуванням готових сендвіч-панелей для влаштування стінового та покрівельного огородження — ця технологія забезпечує оптимальну вартість, можливість простого перебазування або трансформації у разі потреби, при цьому знижується навантаження на фундаменти, що суттєво зменшує їх вартість.
Дмитро Васильєв
— Наш холдинг наразі керує п’ятьма заводами з виготовлення сталевих конструкцій та власною будівельною компанією. Виконання BIM-моделі дає змогу послідовно на кожному етапі проєкту зекономити дорогоцінній час, а такий ресурс, як кілька заводів з однією керуючою компанією, дозволив успішно реалізувати цей проєкт так, як це було задумано.
Андрій Озейчук
— У 2022-2023 роках Rauta розробила технологію зведення безкаркасних будинків із сендвіч-панелей, яка використовується для надшвидкого будівництва котеджів. Ще однією інновацією стала розробка технології зведення багатоповерхових будівель із застосуванням сендвіч-панелей у якості зовнішніх стін, яка дозволяє забудовнику отримати до 5% додаткової площі для реалізації.
З початку свого заснування у 2014 році інженерно-будівельна компанія Rauta використовує лише високоякісні сертифіковані матеріали та конструкції.
Компанія пропонує генеральний підряд, проєктування, поставку швидкомонтованих будівель, сендвіч-панелей і вентильованих фасадів Ruukki для об’єктів будь-якого рівня складності.
Костянтин Федоренко
— Наша компанія виробляє і поставляє комплекти будівель. Ми продаємо не окремі матеріали, а квадратні метри готової будівлі. В Україні компанія працює через сертифікованих партнерів-будівельників, які успішно працюють уже понад 20 років і реалізували десятки проєктів. Компанія пропонує максимально прозорий і прогнозований процес будівництва будівель із безкомпромісними характеристиками за зрозумілі кошти.